Wymarzone SPA w ogrodzie

Prywatne SPA w ogrodzie – wanna wolnostojąca lub zabudowana?

Na rynku osiągalne są dwa fundamentalne typy wanien, które pasują do spa do ogrodu – wolnostojące i warianty do zabudowy. Obydwa typy mają własne niedociągnięcia i plusy, ale przede wszystkim są poświęcane do rozmaitego typu przeznaczeń. Warto zastanowić się porządnie, na który wariant się zdecydować, żeby nie było konieczności wymieniania produktu na inny rodzaj. Obydwa rodzaje wanien występują również w drobnych, jak i pokaźniejszych wersjach, przez co nie ma jakiegokolwiek kłopotu z wyborem modelu pasującego do konkretnego miejsca. Co więcej, nie różnią się one funkcjami oraz mechanizmami oddziałującymi na stereotypowe użytkowanie. Główna różnica tkwi w sposobie montażu, co niemniej jednak jest nadzwyczaj ważne.

Czy spa do ogrodu w wersji wolnostojącej to porządny pomysł?

Wanny ogrodowe w wersjach wolnostojących stały się ostatnio bardzo atrakcyjne. Widuje się je nawet w niedużych ogrodach, a też w wielu obiektach komercyjnych. Niezwykle gigantyczną zaletą takich wanien jest to, że są dostępne w atrakcyjnych cenach oraz wolno je z powodzeniem wykorzystać także w domach prywatnych, a nie jedynie w obiektach komercyjnych. Ich ogromną zaletą jest to, iż można je postawić właściwie wszędzie oraz nie ma w tej kwestii większych ograniczeń. Spa do ogrodu spisze się w takich punktach jak:

• tarasy,

• zabudowane ogrody zimowe,

• ogrody letnie,

• chałupy rekreacyjne.

Jak widać, zastosowań wanien wolnostojących jest niemało. Ze względu na gigantyczną mobilność wystarczy je najzwyczajniej w świecie ustawić w dowolnym miejscu. W szeregu przypadków nie należy nawet troskać się o przyłącza oraz budowę rur, bo można z nich korzystać w wersji, którą napełnia się wodą, a następnie ją po prostu wypompowuje. Większość tego typu produktów jest dopasowana właśnie do takiego użytkowania, by zwiększyć uniwersalność użycia. Wanny wolnostojące występują też w wielu rozmaitych rozmiarach, a w tym w niezmiernie małych wersjach, jakie zmieszczą się na niewielkiej przestrzeni rzędu dwóch metrów kwadratowych. Są to modele przeznaczone dla jednej osoby. Wanny do spa do ogrodu występują także w większych wersjach, jakie nadają się dla większej ilości osób oraz absorbują nieco więcej miejsca.

Spa ogrodowe w wersji zabudowanej

Wolno niemniej jednak też wyekwipować się w spa do ogrodu w wersji zabudowanej. Są to wersje zaprojektowane tak, by wolno było je swobodnie zabudować we własnym zakresie i są pozbawione jakichkolwiek zbędnych elementów, poza niecką oraz pompami wody oraz innymi mechanizmami. Są to przeważnie same niecki z słusznym wyposażeniem, takim jak pompy do wody. Są opracowane tak, aby wolno było je zabudować w dowolny sposób. Tego rodzaju wanny wolno zainstalować na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest przygotowanie wgłębienia w gruncie oraz posadowienie wanny tak samo, jako instaluje się baseny. Wolno również zainstalować wannę tak samo, jak robi się to ze zwykłymi wannami w pomieszczeniach, innymi słowy na poziomie gruntu. Montaż poniżej poziomu gruntu jest dość problematyczny, jednak możliwy do wykonania. Obydwie opcje potrzebują mnóstwo pracy, w takim razie uciążliwe określić, które z nich jest mniej kłopotliwe na etapie budowy.

Którą wannę nabyć?

W jaki sposób widać, nad wyborem konkretnej opcji trzeba się prawidłowo zastanowić. Trzeba również prawidłowo przemyśleć, jaki z wariantów będzie bardziej dochodowy dla konkretnego miejsca, w jakim planuje się zlokalizować wannę. To właśnie dzięki takiemu wyborowi można ją zabudować drzewem, kamieniem czy też glazurą, a również dokumentnie dostosować do miejsca, w którym będzie stała. Takie rozwiązania są najczęściej wybierane w obiektach komercyjnych, jednak należy pamiętać, iż w domowym ogrodzie, ma prawo dojść do potrzeby wprowadzenia lekkich zmian, a wtedy należy by wszystko demontować. W wypadku wanny wolnostojącej wystarczy ją najzwyczajniej w świecie przestawić, co jest olbrzymią zaletą, głównie w małych ogrodach i w miejscach, które w niedalekiej przyszłości mogą być inaczej aranżowane. Jedną z różnic jest także to, że wersje wolnostojące występują w zróżnicowanych wersjach, a w tym w wariantach wybitnie podstawowych, jakie są przy okazji dość tanie.