Czym jest Diatermia?

Diatermia jest leczeniem przeważnie faworyzowanym w wypadku schorzeń mięśni i stawów. Wykorzystuje elektryczny prąd o wysokiej częstotliwości do aktywizowania wytwarzania ciepła w tkankach ciała.

Ciepło ma okazję pomóc w rozmaitych procesach, w tym niesie ze sobą:

• podniesienie przepływu krwi

• łagodzenie bólu

• poprawę ruchliwości tkanek podczas ich leczenia

Jakie są rodzaje diatermii?

Istnieją trzy główne typy diatermii: krótkofalowa, mikrofale oraz ultradźwięki.

Krótkofalowa

Krótkofalowa diatermia używa energię elektromagnetyczną o wysokiej częstotliwości do aktywowania ciepła. Ma prawo być stosowana w impulsowych czy też stałych falach energetycznych. Jest stosowana w leczeniu bólu połączonego z obecnością kamieni nerkowych oraz zapalenia organów miednicy mniejszej. Jest uniwersalnie stosowany w stanach wywołujących ból i skurcze mięśni, takich jak:

• skręcenia

• zapalenie torebki stawowej

• zapalenie pochewek ścięgna

Mikrofalowa diatermia

Mikrofalowa diatermia używa mikrofale do aktywowania ciepła w ciele. Ma prawo być wykorzystywana do równomiernego ogrzania głębokich tkanek bez podgrzewania cery. Bo nie może przenikać do głębokich mięśni, najpoprawniej nadaje się do obszarów bliżej skóry, takich jak ramiona.

Ultradźwięk

Diatermia ultradźwiękowa stosuje fale dźwiękowe do kuracji głębokich tkanek. Ciepło jest wytwarzane przez wibracje tkanki. Dopisuje to przepływowi krwi do tego rewiru.

W jaki sposób funkcjonuje diatermia?

Diatermia wykorzystuje prąd elektryczny o wysokiej częstości do wytwarzania ciepła głęboko w tkance docelowej. Może dotrzeć do w rzeczy samej głębokich obszarów. Maszyna do diatermii nie daje ciepła bezpośrednio do ciała. W miejsce tego fale aktywowane przez maszynę zapewniają ciału wytwarzanie ciepła z docelowej tkanki. Diatermia jest z reguły częścią całkowitego programu terapii rehabilitacyjnej fizycznej lub ewentualnie rehabilitacji. Częstość oraz długość zabiegów różnią się.

Jakie są walory diatermii?

Leczenie urazów ciepłem ma prawo zwiększyć przepływ krwi oraz podnieść elastyczność tkanki łącznej. Może również pomóc zminimalizować stan zapalny oraz słabnąć występowanie obrzęku bądź zastopowania płynów.